سفارش بک لینک

خرید بک لینک

خرید بک لینک را می توان جزء موثر ترین اقداماتی معرفی کرد که صاحبان انواع و اقسام وب سایت های اینترنتی در راستای جذب بازدید بیشتر از وجود آن بهره مند می شوند. به طور حتم کسب بک لینک و استراتژی درست برای لینک سازی داخلی می تواند جایگاه وب سایت شما را در نتایج گوگل بهبود دهد، ولی قبل از شروع به کار باید با تکنیک های مناسب و استانداردهای گوگل به خوبی آشنا شوید، زیرا اشتباه در این کار می تواند نتایج کاملا معکوسی به همراه داشته و موجب جریمه سایت شما توسط گوگل شود. بنابراین صرفاً کسب بک لینک در راستای ارتقای یک صفحه ی اینترنتی موثر نیست و لازم است در زمینه ی آن به طور کاملاً اصولی و درست گام بردارید.بکوریتی

https://backority.ir/images/303332.png

برای طراحی و ایجاد بک لینک راه و روش های فراوانی وجود دارد که اقدام از طریق همه ی آن ها نیازمند داشتن تخصص های مرتبط در این زمینه می باشد، تا در نهایت بک لینکی استاندارد و مطابق با اصول گوگل طراحی شود. به عبارتی اگر می خواهید به هیچ وجه از طرف گوگل جریمه نشوید، باید در ساخت بک لینک برای وب سایت خود دقت و توجه بالایی داشته باشید.

با توجه به حساسیت بالای ایجاد بک لینک و توجهی که گوگل به آن دارد، خرید بک لینک بهترین گزینه برای کسب آن محسوب می شود. لذا کسانی در حال فروش بک لینک هستند که در این زمینه از اطلاعات و تجارب تخصصی بالایی برخوردارند، از این رو اصولی ترین بک لینک های تضمین شده را ارائه می دهند.

تاثیرات مثبت خرید بک لینک اصولی

https://backority.ir/images/831971.png

مطمئناً رونق خرید و فروش بک لینک ها اصلی ترین عامل نشان دهنده در راستای تاثیرات مثبت آن هاست که در حال حاضر مالکان انواع و اقسام وب سایت ها از وجود این امکانات پر مزیت بهره مند می شوند. در ادامه به چند مورد از تاثیرات مثبت و مزیت های منحصر به فرد خرید بک لینک اشاره کرده ایم که دانستن آن ها خالی از لطف نیست:

  • افزایش کیفیت سئو: هر چه از بک لینک هایی اصولی تر و باکیفیت تری استفاده کنید، می توانید در نتیجه رتبه ی بالا تری برای کلمات ارگانیگ محتوای سایت خود از طرف گوگل دریافت کنید.
  • ایندکس سریع تر صفحات: بک لینک ها به روت های موتور های جستجو کمک می کنند که صفحات یک سایت را سریع تر ایندکس کنند. این نکته برای سایت های نو پا و تازه تاسیس بسیار حائز اهمیت است.
  • گرفتن بازدید سایت از سایت لینک دهنده: وقتی که شما در یک سایت خوب و مر بازدید لینک داشته باشید، قطعا کاربرانی با کلیک بر روی لینک وارد سایت شما خواهند شد و این نکته روی بانس ریت سایت شما تاثیر مثبتی خواهد گذاشت.
  • و موارد بسیار زیاد دیگری از این قبیل مورد های مذکور.

خرید بک لینک باکیفیت

حالا که از تاثیرات غیر قابل چشم پوشی و مثبت بک لینک ها آشنا شدید، به طور حتم برای خرید بک لینک مناسب وب سایت خود مشتاق شده و قصد کسب آن را دارید. همان طور که قبلاً هم گفتیم خرید بک لینک و بهره مندی از وب سایت های فروش بک لینک بهترین اقدام در راستای تهیه ی آن است، لذا با پرداخت هزینه هایی معقول می توانید بدون هیچ استرسی از بابت دریافت جریمه از طرف گوگل از باکیفیت ترین و اصولی ترین بک لینک ها استفاده کنید.

حالا که می خواهید به خرید بک لینک بپردازید، بهتر است چند نکته ی مهم در این رابطه بگوییم که توجه به آن ها منجر به خرید بک لینکی باکیفیت خواهد شد:

  • تعداد لینک خروجی در صفحه
  • عمر سایت و دامنه
  • اعتبار سایت و دامنه

در حال حاضر با توجه به گسترش وب سایت های اینترنتی در زمینه های مختلف و رواج بالای استفاده از اینترنت، فروش بک لینک ها توسط شرکت ها و وب سایت های عدیده ای انجام می شود که تقاضا کنندگان اگر کمی به جست و جو بپردازند می توانند با تعداد زیادی از ارائه دهندگان بک لینک های اینترنتی آشنا شوند. مهم ترین مسئله ای که می بایست در خرید بک لینک فراموش نکنید، خرید از وب سایت معتبر و شناخته شده ای است که توانسته در این زمینه به خوبی عمل کند و با کیفیت ترین بک لینک ها را ارائه دهد.

برای سفارش و خرید بک لینک به لینک زیر مراجعه کنید 

https://my.chicrank.com/cart.php?gid=8


برچسب‌ها: بکوریتی،

بازدید:

ورودی گوگل ترندینگ برای سایت

ترند در گوگل
همانطور که از نامش پیداست احتمالا قبلا با کلمه ترند شدن در شبکه های اجتماعی آشنایی دارید برای مثال وقتی یک پست جدید بیش از حد معمول واکنش نشان داده می شود (لایک، کامنت،بازدید، بازنشر زیاد و...) آن موضوع مربوطه ترند ، محبوب و پرطرفدار می شود.

ورودی گوگل ترندینگ برای سایت
خارج از شبکه های اجتماعی، GOOGLE پر استفاده ترین ابزاری است که ترند شدن در آن برای هر کسب کار و برندی بویژه وب سایت اهمیت فوق العاده ای دارد و در حقیقت تمرکز و سرمایه گذاری بر روی ترندینگ در GOOGLE با پیشرفت کسب کار و برند همراه خواهد بود و در آینده ای نه چندان دور شاهد ترند و پرطرفدار شدن این خدمات و پکیج ورودی گوگل ترندینگ در سطح وب ایران و سئو جهانی خواهیم بود .

پس از نتیجه و بهره گیری از قابلیت ترندینگ در Google باعث می شود، وقتی که کاربری، کلید واژه ای مرتبط با خدمات یا محصولات شما را در کادر جستجو گوگل تایپ کند، گوگل پیشنهادات مرتبط با واژه تایپی در جستجوی آن کلمه کلیدی به همراه نام برند شما را به کاربر پیشنهاد دهد.

مثلا اگر نام برند شما "شیک رنک" باشد، و کاربری در کادر جستجو گوگل عبارت "خرید ورودی گوگل برندینگ" را تایپ کرده باشد، گوگل پیشنهادات مرتبط یعنی "خرید ورودی گوگل برندینگ شیک رنک" را به کاربر پیشنهاد می دهد.
در نتیجه رسیدن به چنین مرحله ای در هر کسب کاری دستاوردی و موفقیت بسیار بزرگی است که به سرعت باعث گسترش و ترند و برندینگ و افزایش محبوبیت و شهرت کسب کار و افزایش مشتریان واقعی و ارتقا فروش خواهد شد .

سفارش و خرید ورودی گوگل ترندینگ شیک رنک

این امکان در شیک رنک فراهم گردیده است که مشتریان گرامی بتوانند با سفارش پکیج های ورودی گوگل ترندینگ در نتایج جستجو بویژه گوگل با کلید واژه ها و نام و برند کسب کار یا وب سایت خود را برجسته و ترند شده و در کل اینترنت بیشتر و بیشتر دیده شوند .

اهداف و مزایا:
- ارتقا طبیعی جایگاه و رتبه سایت
- ارتقا و کسب سیگنال های برندینگ
- ترندینگ کلمات کلیدی در گوگل
- کاهش نوسان پرش کلمات کلیدی در نتایج جستجو گوگل
- ارتقا رتبه کلمات کلیدی با نام و برند در نتایج جستجو
- ورود به لیست TOP KEYWORDS کلمات هم موضوع و مرتبط و پرطرفدار گوگل و الکسا
- کسب ورودی ارگانیک و دائمی از پیشنهادات گوگل هنگام تایپ در کادر جستجو
- ارتقا کلمات کلیدی هم موضوع و مرتبط دیگر سایت
- آماده سازی رنک الکسا جهت رشد طبیعی
- جستجو ارگانیک و کلیک واقعی جداگانه در این روش
- افزایش Total click و Total impressions
- ارتقا Average CTR و Average Position
- کاهش CTR سایت های رقیب
- ثبت در Google Search Console Tools
- ثبت در Google Trends
- ثبت در Alexa
- و...

ترند شدن در گوگل SERP تمام ماجرا نیست

در اینجا با یک پکیج کاملا ارگانیگ اختصاصی و جدید روبرو هستیم چیزی فراتر از اندیشه ها پکیجی تمام عیار با بازدهی فوری برای اولین بار در کل اینترنت پکیجی هم رده با google adwords اما کاملا متفاوت با این پکیج ارتقا در گوگل دیگر رویا نخواهد بود هم اکنون شروع نمایید و خودتان نتایج شگفت انگیز پکیج ها را مشاهده نمایید .

کاهش CTR سایت های رقیب

در این پکیج با هر Impressions (جستجو و نمایش نتایج گوگل) فاقد Total Clicks (کلیک بر روی نتایج) سایت های رقیب با کاهش CTR روبرو خواهند بود و بلعکس سایت میزبان پکیج با افزایش Clicks تعداد کلیک ها با ارتقا Average CTR و Average Position از کلیه رقیب ها سبقت خواهد گرفت

یک پکیج تمام عیار ارتقا رتبه در گوگل در صورتی که CTR سایت های رقیب را کاهش ندهد نمی تواند در مدت بسیار کوتاهی نتایج شگفت انگیزی را برای سایت شما به ثبت برساند .

ارتقا CTR سایت میزبان با افزایش نرخ Total Clicks

دریافت کلیک بیشتر در نتایج جستجوی گوگل به تنهایی باعث افزایش نرخ ctr در کلمات کلیدی سایت و ارتقا جایگاه کلمات کلیدی در کوتاه ترین زمان ممکن می شود.

برای مشاهده و یا سفارش ورودی گوگل ترندینگ برای سایت خود به لینک زیر مراجعه کنید
https://www.chicrank.com/buy-google-trending.php


برچسب‌ها: ،

بازدید:

اولترا فیلتراسیون

اولترافیلتراسیون (Ultrafiltration) چیست؟

اولترافیلتراسیون (Ultrafiltration)، یک فرایند غشایی جهت تصفیه خانه آب با قابلیت حذف ذرات معلق، مواد کلوئیدی، باکتریها، ویروسها، پاتوژنهای موجود، جهت تولید آب با خلوص بالا و SDI پایین می باشد. اولترافیلتراسیون، یکی از روش های جداسازی ترکیبات نامطلوب از یک سیال می باشد که این تکنولوژی برای حذف ذرات معلق، باکتریها، ویروسها، اندوتوکسین و دیگر میکروارگانیزم های بیماری­زای موجود در آب و فاضلاب، کاربرد دارد. در واقع این سیستم، ذرات معلق به قطر 0/03 میکرون و بزرگتر را از محلول جدا می کند.
غشاء های اولترافیلتراسیون قادر به حذف ذرات بزرگتر از mµ 0.005 می باشند. اندازه منافذ غشاء در فرایند اولتراسیون حدود 0/015 الی 8 نانومتر بوده و اختلاف فشار اعمال شده در این سیستم بین 0/5 الی 10 بار می باشد . حذف ذرات در اولترافیلتراسیون به میزان کمی به بار الکتریکی ذره و تا حد زیادی به سایز ذره بستگی دارد. غشاء اولترافیلتراسیون جهت جداسازی و خالص سازی رنگهای کلوئیدی از پسابهای صنعتی، پروتئینها، جداسازی لیگنین (Lignin) در کاغذسازی، بعضی از محلولهای کلوئیدی، جداسازی روغن از پساب، تغلیظ پروتئین شیر و مشتقات آن، خالص سازی خون، تصفیه و شفاف سازی آبمیوه و کلاً موادی که وزن مولکولی آنها بیشتر از 1000 دالتون است به کار می رود. اولترافیلتراسیون معمولاً در جداسازی جریان مواد آلی مؤثر نمی باشد.
نیروی محرکه این فرآیند، اختلاف فشار می باشد. در طی این فرایند، جریان سیال ورودی بصورت مماسی از سطح ممبران عبور داده شده و به دو فاز آب تصفیه شده (Permeate) و آب تغلیظ یا پساب (Concentrate) تقسیم می­شود، سپس آب تغلیظ شده وارد لوله اصلی پساب و آب تصفیه شده جهت ضدعفونی نهائی به مخزن ذخیره هدایت می شود.

فشار عملکردی سیستم های اولترافیلتراسیون، 0.2 تا 7 بار بوده و بدلیل اتومات بودن، نیاز به اپراتوری کمی دارد. مدول های اولترافیلتراسیون از ممبران های بسیار مستحکم hollow fiber ساخته می شوند که دارای ویژگی های زیر می باشند:

دارای منافذ با قطر اسمی 0.03 میکرون برای حذف باکتری ها، ویروس ها و ذرات کلوئیدی
- دارای لوله های توخالی پلیمری PVDF برای استحکام بالا و مقاومت در برابر مواد شیمیایی
- دارای فیبرهای PVDF آب دوست، جهت شست و شوی آسان و ترشوندگی که به عملکرد طولانی مدت، کمک می کند.
- دارای هوزینگ های U-PVC که نیاز به پرشر وسل را مرتفع کرده و مقاوم به اشعه UV هستند.

فرآیند کلی اولترافیلتراسیون بدین صورت است که آب ناخالص توسط یک پمپ وارد فیلترهای میکرونی و سپس ممبران UF شده و بعد از خروج از ممبران UF، مواد شیمیایی مورد نیاز به آن تزریق می شود.

کاربرد سیستم اولترافیلتراسیون (UF)

1-حذف روغنی / نفت از آب / پساب صنایع نفت و گاز و پتروشیمی بخصوص روغن موجود در سیکل آب برگشتی

2- بکارگیری به عنوان پیش تصفیه سیستمهای Ro و NF در صنایع

3- پیش تصفیه سیستمهای آب شیرین کن دریایی جهت حذف مواد معلق، کشند قرمز (Red tide)، و جلوگیری از ورود روغن و لکه های نفتی ناشی از حوادث دریایی نظیر لکه های نفتی (Oil Spill)

4- گندزدائی و زلال سازی آب آشامیدنی

5- به کارگیری به صورت مستغرق جهت تصفیه فاضلاب در روشهایی نظیر بیور آکتورغشایی (MBR)

6- حذف آنزیمها، هورمونها، آلبومین ها، انسولین و آمینواسیدها در فرایندهای صنایع دارویی و داروسازی

7- صنایع تولید نوشیدنی

8- صنایع نساجی

9- بازیافت آب تبرید


برچسب‌ها: اولترافیلتراسیون،

بازدید:

سیلیس

سیلیس تصفیه آب (Silica) چیست؟

سیلیس یکی از مهمترین اجزاء فیلتراسیون شنی می باشد. به همین دلیل به آن بعضا سیلیس فیلتراسیون شنی نیز گفته می شود. سیلیس دارای فرمول شیمیایی SiO₂ می باشد که از معدن استخراج شده و جز کانی هایی است که در موارد متعددی از جمله صنعت آب، کاربرد فراوان دارد منجمله در کارکرد سیستم فیلتراسیون شنی. انواع سیلیس های تولیدی شرکت ناب زیست بعنوان بزرگترین تامین کننده تجهیزات و مواد شیمیایی مورد استفاده در تصفیه آب و فاضلاب بلحاظ کیفیت و نوع جنس کانی عبارتند از :
درجه ممتاز ، درجه یک ، درجه دو ، سیلیس آمورف

کاربردهای سیلیس ممتاز :
بهترین نوع سیلیس موجود در بازار نمونه ممتاز این ماده می باشد و در صنایع شیشه سازی ، صنایع شیمیایی ، تولید فرو سیلیس ، ماسه آکواریوم ، تولید سنگ مصنوعی ، صنایع لعاب دهی ، تولید پشم شیشه مورد استفاده قرار می گیرد.

کاربردهای سیلیس درجه یک :
یک درجه بی کیفیت تر از سیلیس درجه ممتاز ، سیلیس درجه یک تولید می شود و در تولید ماسه ریخته گری ، ماسه سندبلاست ، تولید فیلتراسیون شنی و فیلتراسیونآب و فاضلاب کاربرد دارد .

موارد استفاده سیلیس درجه دو :
این نوع از سیلیسها ضمن برخورداری از کیفیت پایین در تولید آجر ، ماسه آهکی و آجر سبک ، کارخانجات تولید سیمان و بتن سبک و غیره ...کاربرد دارند.

کاربرد سیلیس آمورف :
سیلیس آمورف نوعی از سیلیس است که ساختار آن در دمای بسیار زیاد شکسته می شود و بر خلاف نمونه متعارف بلور سیلیس ترد و نرم می باشد .
این مدل سیلیس در صنایع مختلف مانند تولید سیلیکا ژل ، افزودنی های بتن ، ساخت فیبرهای نوری ، ساخت سیلیکون ها و سیلکاتها کاربرد دارند.
درجه خلوص سیلیس عبارت است از میزان وجود گرد و غبار و ناخالصی های دیگر نظیر شیشه و پلاستیک داخل بسته های سیلیس . درصد خلوص سنگ سیلیس گروه صنعتی ناب زیست بالای 95 درصد بوده و تنها یک بار شستشو پس از شارژ سیلیس کافی است تا از راندمان بالای فیلتراسیون شنی اطمینان حاصل کنیم.
سیلیسهای تولیدی توسط شرکت های زیرمجموعه شرکت ناب زیست در بسته بندی های 45 و کیسه های جامبو 220 کیلوگرمی و بالاتر ارائه می شود. همواره استفاده از آب زلال و صاف یکی از دغدغه های مهم در زندگی روزمره به شمار می رود که تا حدودی فیلتراسیون شنی این مشکل را برطرف می کند. سیلیس شبه فلز، جامد، به رنگ زرد روشن مایل به سفید، بی بو و قابل حل در آب نمی باشد. این مواد دارای سختی و نقطه ذوب بالایی می باشد.

سیلیکای بلوری به اشکال مختلف وجود دارد که بیش ترین آنها، کوارتز است. نقطه جوش کوارتز 2230 درجه سانتیگراد (4046 درجه فارنهایت) و نقطه ذوب آن 1710 درجه سانتیگراد (3110 درجه فارنهایت) می‌ باشد. وزن مخصوص سیلیس 56/2 می باشد. سیلیس ، در حالت بلوری به رنگ خاکستری تار می باشد و جلای فلزی دارد. با اینکه یک عنصر نسبتاً خنثی است ، ولی با هالوژن‌ ها و مواد قلیایی واکنش نشان می‌ دهد و بیشتر اسید ها به جز ترکیبی از اسید نیتریک و اسید هیدروفلوریک روی آنها تاثیر نمی گذارد. سیلیس عنصری بیشتر از 95 درصد از طول امواج ماورای بنفش را انتقال می ‌دهد.

کاربرد سیلیس در فیلتراسیون شنی:

فیلتراسیون شنی بدین صورت عمل می کند که آب از سه یا چهار لایه بستر سیلیس با سایز های مختلف عبور کرده و آبی زلال و صاف را تحویل می دهد. در حقیقت بواسطه عبور با فشار آب از چندین لایه سیلیس درون فیلتراسیون شنی تحت فشار تمامی جامدات ریز و درشت آب در چندین نوبت گرفته می شود و اینگونه سیلیس ها به فرآیند تصفیه آب کمک می کنند.

لذا چیدمان سیلیس درون فیلتراسیون شنی یکی از مهمترین المان های کارکرد فیلتراسیون شنی می باشد. شن سیلیس فیلتر به دلیل توانایی نگه داشتن رسوبات حاوی ناخالصی ها ، یک سیستم فیلتراسیون بسیار مؤثر است. اندازه سیلیس ، زاویه و سختی فیلتر از ویژگی های مهم برای اطمینان از یک سیستم فیلتراسیون مناسب است.

مشخصات فیزیکی و شیمیایی این شن ها ی سیلیسی بر مبنای آیین نامه هایی همچون AWWA Standard B100-01 و همچنین استاندارد NSF / ANSI مشخص می گردد. سیلیس (Silica) نامی است که به گروهی از مواد معدنی متشکل از سیلیکون و اکسیژن (Sio2) اطلاق می گردد. 59.3 درصد جرم پوسته زمین از جنس سیلیکات می باشد. در تصفیه آب و فاضلاب معمولاً از سنگ سیلیس با خلوص بیش از 95 درصد استفاده می گردد. سنگ سیلیس مورد مصرف در صنایع شیشه، ریخته گری و سرامیک ممکن است حتی دارای ۹۹/۹ درصد سیلیس باشند.

مشخصات فیزیکی سیلیس مورد استفاده در مخزن فیلتراسیون شنی:

اندازه های موثر: 2.5 الی 20 میلیمتر
ضریب یکنواختی : 1.3 - 1.7
وزن مخصوص: 2.67
سختی موه : هفت (7)
تراکم : 105 - 115 پوند در هر فوت مکعب

انواع سایز بندی سیلیس:

1.5 – 5 میلیمتر
3- 5 میلیمتر
5- 8 میلیمتر
8 – 12 میلیمتر

کاربرد سیلیس
سیلیس یکی از پرکاربردترین کانی های موجود در طبیعت می باشد که می توان به تعدادی از موارد آن اشاره نمود :

شیشه سازی، چینی سازی، تولید فروسیلیس، سرامیک سازی، تولید آجر ماسه آهکی، ریخته گری، تولید سدیم، تولید دیگر مواد سیلیسی، به عنوان نیمه هادی در صنعت الکترونیک و تولید پشم شیشه سیلیکات، لعاب، ریخته‌ گری و نسوز، در رنگ، پلاستیک، لاستیک، بتونه و چسب فولاد، الکترود، سند بلاست، شیشه و سیمان، رنگ سازی، صنایع تصفیه آب، در کنترل سایندگی لوله‌ های آب و فرمول بندی لعاب و مینا، انواع محلول مایع آن در صابون ‌سازی، پاک کننده‌ های صنعتی و عمومی، چسب، سیمان‌ سازی، ‌رنگ و پوشش، قالب ریخته ‌گری، شناور ‌سازی کانه، پایدار سازی پراکسید و کنترل خوردگی در لوله‌ های آب و …
سیلیس با توجه به درصد خلوصی که دارد به درجه بندی مختلفی تقسیم بندی می شود پس در هنگام خرید همواره باید از سیلیسی با درجه خلوص بالا استفاده کرد که بازدهی بالایی داشته باشد.

 

 


برچسب‌ها: دی اکسید سیلیسیم - سیلیکا - اکسید سیلیسیم - کوارتز - ماسه،

بازدید:

فیلترکارتریج

فیلتر کارتریج (Cartridge Filters) چیست؟ 

فیلترهای کارتریج معمولاً در جایی که میزان مواد معلق در سیال (آب، شربت و...) کمتر از 100PPM باشد مورد استفاده قرار می گیرند. این فیلترها غالباً در پیش تصفیه سیستمهای اسمز معکوس (RO)، پرکنهای صنایع غذایی و دارویی و نظایر آن به عنوان فیلتر شفاف ساز نهایی (Polishing Filter) به کار می روند.

سایر کاربردهای این فیلترها عبارتند از:

- پیش تصفیه RO (RO Pretreatment)
- خطوط تولید موادشیمیایی (Chemicals)
- صنایع نوشیدنی و نوشابه سازی (Beverages)
- صنایع حلالها (Solvents)
- هوای فشرده (Compressed Air)
- صنایع آرایشی و بهداشتی (غیر مجاز می باشدmetics)
- صنایع الکل سازی (Alcohol)
- آب تغذیه بویلرها (Boiler Feed Water)

فیلتر کارتریج صنعتی معمولاً در سایز های 20 اینچ، 30 اینچ و 40 اینج ساخته می شوند. هوزینگ های استنلس استیل در کارتریج فیلتر ها، بیشتر در صنایع غذایی، صنایع داروسازی و صنایع نظامی کاربرد دارند. کلیه قسمتهای کارتریج فیلترهای مورد استفاده در خط تولید داروسازی معمولاٌ قابل باز شدن و پیاده شدن می باشند تا به راحتی بتوان آن را شستشو داد و تمیز نمود.
فیلترهای کارتریج اسفنجی یا الیافی پس از یک مدت کارکرد، با حذف مواد معلق در آب، کم کم دچار گرفتگی می شوند. هر چقدر مواد معلق موجود در آب (TSS) بیشتر باشند، این گرفتگی زودتر اتفاق می افتد و فیلتر کارتریج زودتر بایستی تعویض گردد.

نحوه تشخیص گرفتگی فیلترهای کارتریج:

اگر بدنه فیلتر کارتریج شفاف باشد (هوزینگ شفاف) ، بعضاٌ بازرسی و تشخیص چشمی ساده ترین راه برای تشخیص گرفتگی المان کارتریج فیلتر می باشد. اما در فیلترهای کارتریج با بدنه غیر شفاف، دو راه برای تشخیص گرفتگی فیلتر وجود دارد.

الف-نصب فشارسنج از قبل و بعد از کارتریج فیلتر و جمع بندی در مورد اختلاف فشار قبل و بعد از فیلتر

ب-اندازه گیری دبی قبل و بعد از هوزینگ کارتریج که با افت میزان دبی، متوجه گرفتگی فیلتر خواهیم شد.

نحوه رفع گرفتگی فیلترهای کارتریج تصفیه آب:

در سیستم های کوچک صنعتی و نیز دستگاههای تصفیه آب خانگی، بهترین کار تعویض فیلتر کارتریج میکرونی (اعم از الیافی یا رشته ای)می باشد.

در سیستمهای بزرگ صنعتی، امکان بک واش کارتریج فیلترها با دبی حدوداٌ دو برابر دبی نرمال وجود دارد. همچنین در برخی منابع استفاده از محلول اسیدی جهت شستشوی معکوس فیلترهای میکرونی یا فیلتر کارتریج ها را مطرح نموده اند. در این موارد محفظه یا بدنه فیلتر (فیلتر هوزینگ) حتماٌ بایستی از جنس استنلس استیل یا PP یا PVC باشد و این روش جهت فیلترهای با بدنه کربن استیل و پوشش اپوکسی پیشنهاد نمی گردد.

 


برچسب‌ها: فیلترکارتریج،

بازدید:

سختی گیر

سختی آب چیست؟

حضور کاتیون های چند ظرفیتی به ویژه یون های کلسیم و منیزیم در آب منجر به بروز ویژگی به نام سختی می گردد. در مواردی که به غیر از کلسیم و منیزیم، مقادیر سایر کاتیون های دو یا چند ظرفیتی نیز در آب قابل توجه باشد، در محاسبه سختی آب بایستی آنها را در نظر گرفت. این مورد به کیفیت آب منطقه (به خصوص در مورد آب چاه ها) و به ویژه به کیفیت خاک منطقه و املاح موجود در خاک آن ناحیه مربوط می شود. به طور عمومی میزان سختی آب های سطحی نظیر رودخانه ها کمتر از میزان سختی آب های زیرزمینی می باشد.

برخی از کاتیون هایی که می توان در کنار کلسیم و منیزیم در سختی آب وارد نمود عبارتند از: آهن، آلومینیوم، منگنز، استرانیوم، روی و یون های Hمثبت (Hydrogen Ions).

سختی آب به دو دسته تقسیم می شود:

1- سختی موقت (کربناته): سختی موقت بر اثر ترکیب کاتیون های کلسیم و منیزیم با آنیون های کربناته و بی کربنات ایجاد می گردد. سختی موقت بر اثر جوشاندن از آب خارج شده و رسوب می نماید. آنچه در دیگ های بخار، کتری و سماور خانگی و لوله های انتقال آب گرم به عنوان رسوب دیده می شود، در اصل همین سختی موقت آب می باشد.

2- سختی دائم (غیر کربناته): سختی دائم بر اثر ترکیب گروه کاتیون های کلسیم و منزیم با آنیون های سولفات، کلراید، فسفات و نیترات ایجاد می شود. ترکیبات تشکیل دهنده سختی دائم می توانند شامل MgSO4، CaSO4، MgCl2، CaCl2، Mg (NO3)2، Ca(NO3)2، Mg3 (PO4)2 و Ca3 (PO4)2 باشند.

مجموع سختی موقت و دائم، سختی کل (Total Hardness (TH)) نامیده می شود.

سختی آب برحسب میلی گرم بر لیتر کربنات کلسیم (mg/lCaCO3) بیان می شود.

مشکلات عمده ناشی از سختی آب:

کاهش کارایی مواد صابونی در اثر واکنش بین سختی آب و مواد صابونی که منجر به ایجاد خمیر صابون می شود.
استحمام و شستشوی بدن و لباس در آب سخت به دلیل کف نکردن شوینده ها سخت می باشد.
رسوبات آهکی باقیمانده از آب های سخت موجب رسوب در تأسیسات صنعتی می شود و در نتیجه انتقال حرارت در آن ها به کندی انجام می شود. تجمع رسوبات در کف دیگ های بخار بعضاً موجب انفجار و وقوع خسارات جانی و مالی در صنایع گشته است.

مشکلات عمده ناشی از سختی آب:

کاهش کارایی مواد صابونی در اثر واکنش بین سختی آب و مواد صابونی که منجر به ایجاد خمیر صابون می شود.
استحمام و شستشوی بدن و لباس در آب سخت به دلیل کف نکردن شوینده ها سخت می باشد.
رسوبات آهکی باقیمانده از آب های سخت موجب رسوب در تأسیسات صنعتی می شود و در نتیجه انتقال حرارت در آن ها به کندی انجام می شود. تجمع رسوبات در کف دیگ های بخار بعضاً موجب انفجار و وقوع خسارات جانی و مالی در صنایع گشته است.

 


برچسب‌ها: سختی گیر،

بازدید:

فیلترشنی

فیلتر شنی چیست و چگونه کار میکند؟

فیلتر شنی در تصفیه آب یکی از متداولترین و پرکاربردترین دستگاهها می باشد. اساس کار این فیلترها، از طبیعت الهام گرفته شده است. در طبیعت، آب با عبور از لایه های مختلف خاک تصفیه می گردد که نهایتاً به صورت چشمه یا چاه توسط انسان برداشت می گردد. در فیلترهای شنی عمودی، آب با عبور از بستر فیلتر که معمولاً از جنس سیلیس (گراول) می باشد، ذرات معلق خود را در لابلای حفره های موجود در بستر جا گذاشته و آب زلال از پایین فیلتر جمع آوری می گردد. 
بدنه فلزی صافی تحت فشار، استوانه ای شکل است که بستری از شن را در بر می گیرد. آبی که باید تصفیه شود، وارد قسمت بالایی صافی می شود، از بستر صافی عبور می کند و سپس در قسمت پایین صافی جمع آوری و به مصرف می رسد. تجمع ذرات معلق در بستر صافی، عامل افزایش افت فشار آب طی عبور از صافی می باشد. هرگاه افت فشار بیش از حد معین شد، صافی از مسیر تصفیه خارج و شستشو می شود. برای شستشوی صافی جریان آب معکوس می گردد، تا ضمن منبسط شدن بستر، آلودگی های صافی زدوده شود.
در صورتی که کدورت و مواد معلق آب زیاد باشد، توصیه می شود قبل از صافی شنی، آلودگی های آب منعقد و در حوضچه های مناسب ته نشین شوند. سپس سرریز آب این حوضچه ها از صافی شنی عبور داده شود.
بایستی توجه داشت که فیلتراسیون در فیلترهای شنی عمودی صرفاً یک فرایند فیزیکی بوده و تنها میتواند باعث حذف کدورت (Turbidity) ناشی از حضور مواد معلق (SS) در آب گردد.

بکواش چیست؟

پس از گذشت مدت معین از عملکرد فیلتر، فیلترهای شنی نیازمند عمل شستشوی معکوس (Back Wash) می باشند تا با عبور برعکس آب از فیلتر ، مواد معلق حذف شده در فیلتر از بستر شسته شده و بستر آماده استفاده مجدد گردد. عمل بکواش معمولاً به صورت دستی یا اتوماتیک بر حسب تعریف زمانی یاتعریف اختلاف فشار (Differential Pressure) (∆P) توسط اپراتور به طور خودکار صورت می گیرد. در صورتیکه بجای یک نوع بستر، از دو یا چند نوع بستر استفاده شود، مثلاً ترکیب سیلیس و آنتراسیت یا سیلیس و آنتراسیت و گارنت (Garnite)، به این فیلترها به ترتیب Dual Media Filter و Multi Media Filter اطلاق می گردد.

کاربردهای فیلتر شنی

- پیش تصفیه واحدهای تکمیلی تصفیه آب نظیر آب شرب، آب کولینگ تاورها، نیروگاهها و...
- تصفیه آب خام یا منبع چاه یا رودخانه
- تصفیه آب استخرهای پرورش ماهی
- استفاده در شفاف سازی آب استخرها

طراحی فیلترهای شنی

در طراحی فیلترهای شنی پارامترهای مختلفی نظیر سایز دانه بندی بستر، دمای آب، سایز ذرات معلق موجود در آب، تخلخل بستر، دبی آب عبوری و سرعت خطی جریان عبوری بایستی درنظر گرفته شوند. علاوه بر این عوامل هیدرولیکی، جهت طراحی ضخامت بدنه فیلتر و میزان عمق جوشکاری و سایز منهولها، فشار و شرایط بهره برداری فیلترها نیز بایستی مدنظر باشد.
- لازم به ذکر است که فشار بیش از حد استاندارد (معمولا 8 اتمسفر )باعث بروز پدیده شیارسازی (Channeling) در فیلتر می گردد.
طراحی فیلتر شنی و فیلتر های چند بستره یک مجموعه کامل می باشد. به این مفهوم که سایز ورودی و خروجی لوله های فیلتر شنی، کیفیت و دانه بندی سیلیس در فیلتر های شنی، نازل های پخش کننده آب و نازل فیلتر شنی در قسمت جمع آوری آب، میزان هوای لازم در جهت بک واش در فیلتر شنی سرعت خطی بارگذاری بستر فیلتر شنی و ... همگی باید به دقت طراحی، محاسبه و اجرا شوند تا یک فیلتر شنی کارایی مناسب را در حذف مواد معلق، کاهش کدورت و حتی حذف تخم انگل و نماتد (Nematode) از آب آلوده یا فاضلاب آلوده داشته باشد. در این زمینه استفاده از طراحی فیلتر شنی و استاندارد های طراحی فیلتر شنی ذکر شده در کتاب های معتبر تصفیه آب و تصفیه فاضلاب نظیر کتاب دگرمونت (Degremont)، کتاب کارهای آبی تألیف سید قسیم (Water Works Engineering Planing, Design & Operation)، کتاب طراحی و راهبری جامع تاسیسات تصفیه آب تألیف سوسومو کاوامورا (Integrated Design And Operation OF Water Treatment Facilities) و کتاب استفاده مجدد از آب تألیف شرکت متکف و ادی (Water Reuse: Issues, Technologies, and Applications) می تواند بسیار راهگشا باشد.

 

 


برچسب‌ها: فیلترشنی،

بازدید:

پمپ

پمپ آب چیست؟

پُمپ یا تُلُمبه (به انگلیسی: Pump) وسیله‌ای است که به روش مکانیکی، مایعات را جابجا می‌کند. پمپ‌ها بر اساس مکانیسم جابجایی سیالات به سه گروه عمده تقسیم می‌شوند: بالابر مستقیم (Direct Lift)، جابجایی (Displacement) و گرانشی.
پمپ‌ها کاربردهای فراوانی در صنعت و حتی در وسایل نقلیه دارند. مانند پمپ بنزین یا پمپ آب خودرو تا پمپ‌های بزرگ برای پر کردن حوضچه‌های تعمیر کشتی. تلمبه‌های رایج و قدیمی شامل تلمبه باد برای باد کردن چرخ دوچرخه، موتور سیکلت یا تایر خودرو و همچنین تلمبه‌های دستی که آب یا سوخت را از مخزنی (مانند چاه آب) با مخزن‌های دیگر منتقل می‌کنند، می‌شود.

تعریف پمپ:

به‌ طور کلی پمپ به دستگاهی گفته می‌شود که انرژی مکانیکی را از یک منبع خارجی گرفته و به سیالی که از آن عبور می‌کند، انتقال دهد. در نتیجه، انرژی سیال پس از خروج از این دستگاه (پمپ) افزایش می‌یابد. در پمپ‌ها تغییرات انرژی سیال همواره به صورت تغییر فشار سیال مشاهده می‌گردد. از پمپ‌ها برای انتقال سیال به یک ارتفاع معین یا جابجایی آن در یک سیستم لوله‌کشی یا هیدرولیک برای انجام کار مانند بالابرهای هیدرولیکی استفاده می‌نمایند. به عبارت کلی تر، پمپ دستگاهی است که سیالات غیرقابل تراکم را از یک نقطه به نقطه‌ای دیگر جابجا می‌نماید.

انواع پمپ:

پمپ‌ها دارای انواع مختلفی هستند. دسته‌بندی‌های گوناگون، پمپ‌ها را بر پایه ویژگی‌های گوناگون طبقه‌بندی می‌کنند. در یکی از رایج‌ترین این طبقه‌بندی‌ها، برپایه نحوه انتقال انرژی از پمپ به سیال، پمپ‌ها به دودسته تقسیم می‌شوند:

پمپ‌های دینامیکی: در این پمپ‌ها انتقال انرژی به سیال به‌طور دایمی است. انواع پمپ‌های دینامیکی عبارت اند از:
گریز از مرکز (Centrifugal)
جریان محوری (Axial)

پمپ‌های جابجایی مثبت: در این پمپ‌ها انتقال انرژی به سیال به صورت متناوب یا پریودیک صورت می‌پذیرد. انواع پمپ‌های جابجایی مثبت عبارت اند از:
رفت و برگشتی (Reciprocating)
دوار (Rotary)

پمپ‌های دینامیکی:

پمپ گریز از مرکز
پمپ گریز از مرکز بر اساس تبدیل انرژی جنبشی سیال به فشار ایستا کار می‌کند. این عملکرد به وسیلهٔ قانون برنولی توصیف می‌شود. قاعده عملکرد پمپ گریز از مرکز را می‌توان با ملاحظه تأثیر تکان دادن یک سطل آب بر روی یک مسیر دایره‌ای شکل توسط یک طناب، نشان داد. نیرویی که آب را به کف سطل فشار می‌دهد، نیروی گریز از مرکز است. اگر یک سوراخ در کف سطل تعبیه شود، آب از طریق این سوراخ جریان می‌یابد. از این گذشته اگر یک لوله ورودی در بالای سطل تعبیه شود، جریان آب به بیرون سوراخ منجر به تولید یک خلاء موضعی در داخل سطل خواهد شد. این خلاء آب را از یک منبع در سمت دیگر لوله ورودی به داخل سطل خواهد کشید. بدین روش یک جریان پیوسته از منبع و به بیرون سطل به وجود می‌آید.
در رابطه با پمپ‌های گریز از مرکز، سطل و سرپوش آن متناظر با قاب پمپ، سوراخ و لوله ورودی متناظر با ورودی و خروجی پمپ هستند و طناب و بازو متناظر کار پروانه را انجام می‌دهد.
پمپ گریز از مرکز پمپی است که از یک پروانه گردان برای افزایش فشار یک سیال استفاده می‌نماید. پمپ‌های گریز از مرکز عموماً برای جابجا کردن سیال از طریق یک سیستم لوله‌کشی کاربرد دارد. سیال در امتداد یا نزدیک محور چرخان وارد پروانه پمپ گشته و به وسیلهٔ این پروانه شتاب می‌گیرد و به سرعت به سمت بیرون و به داخل یک پخش‌کننده یا محفظه حلزونی جریان می‌یابد که از آنجا به درون سیستم لوله‌کشی پائین جریان خارج می‌گردد.
تیغه‌های روی پروانه به‌طور تصاعدی از مرکز پروانه پهن می‌شوند که سرعت را کاهش داده و فشار را افزایش می‌دهد. این امکان به پمپ گریز از مرکز اجازه می‌دهد تا جریان‌های پیوسته با فشار بالا ایجاد نماید.
پمپ‌های سانتریفوژ دارای یک محفظه هستند که حلزونی شکل است و پوسته یا کِیسینگ نامیده می‌شود و درون آن یک یا چند چرخ قرار دارند که روی یک محور (شفت) نصب شده‌اند. هر چرخ مجهز به تعدادی پره می‌باشد. انتقال انرژی به سیال در این قسمت انجام می‌شود. برای اینکه از محل خروج شفت از کِیسینگ پمپ سیالی خارج نشود و اصطلاحاً نشتی به خارج نداشته باشیم از ابزاری به نام مکانیکال سیل استفاده شده‌است. نکته بسیار مهم در مورد این نوع پمپ‌ها هواگیری یا پرایم کردن پمپ پیش از روشن کردن آن‌ها می‌باشد. یعنی پس از لاین آپ نمودن پمپ و اطمینان از ورود سیال به داخل پمپ، باید از خروج کامل هوا یا گاز حبس شده در داخل پمپ نیز اطمینان حاصل نمود. از این نوع پمپ‌ها در ابعاد و اندازه‌های مختلف برای مصارف گوناگون ساخته می‌شوند.

پمپ محوری:

این نوع پمپ‌ها دارای پروانه باز می‌باشند که این نوع پروانه برای تولید دبی بیشتر و هد کمتر کاربرد دارد.

پمپ‌های جابجایی مثبت:

پمپ‌های رفت و برگشتی
این نوع پمپ‌ها وسایلی هستند که انتقال انرژی از آن‌ها به سیال به صورت پریودیک و دوره‌ای می‌باشد. نیروی محرکه این نوع پمپ‌ها نیز غالباً توسط موتورهای الکتریکی تأمین می‌گردد. در این نوع پمپ‌ها حرکت چرخشی میل لنگ تبدیل به حرکت رفت‌وآمدی پیستونی در یک سیلندر می‌شود. با عقب رفتن پیستون در سیلندر ایجاد مکش شده و در نتیجه مایع از طریق یک شیر ورودی داخل سیلندر می‌گردد. با حرکت پیستون به طرف جلو دریچه ورودی بسته و مایع از طریق شیر خروجی به خارج هدایت می‌گردد. شیرهای ورودی و خروجی یکطرفه بوده و طوری ساخته شده‌اند که در مراحل رفت‌وآمد پیستون، از ورود مایع داخل سیلندر به قسمت کم فشار و بالعکس ممانعت شود. اگر به جای پیستون، پلانجری در داخل سیلندر رفت‌وآمد کند در این حالت به آن پمپ پلانجری می‌گویند. در ضمن چنانچه پلانجر دیافراگمی را حرکت دهد پمپ از نوع دیافراگمی است. فرق میان پیستون و پلانجر در این است که طول سر پیستون کوتاه‌تر از مسافتی است که پیستون درون سیلندر طی می‌نماید، در حالی که طول پلانجر بیشتر از طول مسافت طی شده توسط آن در داخل سیلندر می‌باشد. از طرفی در پمپ‌های پیستون از حلقه یا رینگی جهت آب‌بندی پیستون و سیلندر استفاده شده‌است که روی بدنه پیستون قرار گرفته و همراه آن حرکت می‌کند، در حالیکه در پمپ‌های پلانجری این رینگ روی سیلندر قرار دارد و ثابت است. این پمپ‌ها معمولاً کم ظرفیت هستند ولی فشار خروجی سیال را می‌توانند تا مقدار زیادی افزایش دهند؛ بنابراین از این پمپ‌ها در جاهایی که نیاز به جابه‌جا کردن سیالی با حجم کم ولی فشار بالا می‌باشد استفاده می‌کنند. در ضمن باید به این نکته نیز توجه داشت که جریان سیال در این پمپ‌ها به صورت غیر یکنواخت می‌باشد. نکته بسیار مهم در مورد این پمپ‌ها آن است که هرگز نباید آن‌ها را در حالیکه شیر خروجی پمپ (دیسشارژ پمپ) بسته‌است روشن نمود.

پمپ‌های چرخ دنده‌ای (Gear Pumps):
این پمپ‌ها نوعی از پمپ‌های دورانی یا روتاری می‌باشند. پمپ‌های چرخ‌دنده‌ای از دو قسمت متمایز تشکیل شده‌اند، یکی قسمت جداره ثابت و دیگری قسمت دوار که شامل یک محور گردان با چرخ دنده می‌باشد. در پمپ‌های چرخ دنده‌ای مقداری مایع بین دنده‌های چرخ دنده پمپ به اصطلاح به تله می‌افتد و در اثر چرخیدن چرخ دنده‌ها این مایع به قسمت خروجی پمپ رانده می‌شود. این پمپ‌ها به گونه‌ای ساخته می‌شوند که در آن‌ها فاصله میان اجزاء گردنده و جداره ثابت بسیار کم می‌باشد. پمپ دنده ای نمونه های کوچک و ساده ای هستند که دارای قطعات محرک کمی می باشند. این مدل از پمپ ها فشار تولیدی کمتری نسبت به پمپ های برگشتی تولید می کنند. همچنین دبی جریان سیال این مدل از پمپ ها کمتر از پمپ های گریز از مرکز است. اما فشار خروجی بیشتری را نسبت به پمپ های گوشه ای و پره ای تولید می کند. پمپ های دنده ای برای سیالات با ویسکوزیته بالا مناسب می باشد.

کاربرد این پمپ‌ها برای جابه‌جایی مایع با حجم کم و فشار متوسط می‌باشد. نکته مهم در مورد این پمپ‌ها آن است که هرگز نباید آن‌ها را در حالیکه شیر خروجی پمپ (دیسشارژ پمپ) بسته‌است روشن نمود؛ چرا که در این حالت، اگر هیچ شیر اطمینانی در مسیر دیسشارژ پمپ وجود نداشته باشد، یا خود پمپ از بین می‌رود یا اینکه لوله دیسشارژ می‌شکند.

نحوه عملکرد پمپ دنده ای:
در پمپ دنده داخلی دو عضو گردنده وجود دارد. این دو عضو گردنده وظیفه‌دارند تا جریانی یکنواخت و بدون پالس ایجاد کنند. به همین علت است که سرعت کارکرد این نوع از پمپ دنده‌ای پایین‌تر است. یکی از ویژگی‌های پمپ دنده‌ای داخلی این است که به‌صورت خودمکش کار می‌کند. همچنین امکان کارکرد خشک این نوع پمپ نیز وجود دارد. البته زمان کارکرد خشک پمپ دنده‌ای داخلی نباید از زمانی کوتاه فراتر رود. از مهم‌ترین ویژگی‌های پمپ دنده‌ای داخلی این است که این نوع پمپ در دو جهت کار می‌کند. در نتیجه هم به‌عنوان تخلیه یک مخزن مورد استفاده قرار می‌گیرد هم به عنوان پمپ پرکننده آن. همچنین این نوع از پمپ دنده‌ای برای سیالات مختلف با ویسکوزیته بالا کاربرد دارد.

یکی از نکات مهمی که در هنگام خرید پمپ دنده‌ای باید مورد توجه قرار گیرد، تعمیر و نگهداری پمپ است. تعمیر پمپ دنده داخلی بسیار ساده است. در نتیجه نگهداری از این پمپ هزینه کمتری برای مجموعه به همراه خواهد داشت. کاربرد این نوع پمپ هم برای سیالات رقیق مثل انواع روغن و هم برای سیالات غلیظ مثل شکلات، چسب و حتی آسفالت است. انواع صابون‌ها، رزین‌ها، روانکارها، مواد غذایی مختلف مثل شکلات و کره بادام‌زمینی و انواع رنگ‌ها با استفاده از این پمپ قابل‌جابه‌جایی است.


برچسب‌ها: پمپ آب، پمپ خانگی، موتور آب، پمپ،

بازدید:

فلومتر

فلومتر چیست؟

فلومتر دستگاهی است که برای اندازه گیری جرم یا حجم مایعات و گازها به کار می رود. بسته به نوع صنعت فلومتر را با اسم های متعددی می شناسند: شاخص جریان، جریان متر، سنسور جریان سنج و …..
با این حال تمامی موارد نام برده شده، جریان را اندازه میگیرند. فلومتر را می توان برای اندازه گیری مایعات و بخار به کار روند.
یا اینکه می توان آن را در لوله ها برای اندازه گیری جریان مایعات یا گازها به کار برد. بهبود دقت، صحت و رزلوشن مهمترین مزایای یک فلومتر خوب هستند.
هر فلومتر شامل یک قسمت اصلی و یک ترنسدیوسر یا ترانسمیتر می شود. ترانسدیوسر مایعی را که از قسمت اصلی عبور می کند حس می کند. سپس یک سیگنال قابل استفاده با استفاده از سیگنال خام اولیه تولید می کند.
این اجزا معمولا ترکیبی استفاده می شوند، بنابراین سطح سنج ممکن است از چند دستگاه ترکیبی تشکیل شده باشد.

کاربردهای فلومتر:

پردازش شیمیایی
سیستم های فاضلاب
کنترل فرآیند
سیستم های روغن کاری
سیستم های خورشیدی
خطوط تخلیه
تست پمپ

انواع فلومترها:

الکترومغناطیسی
التروسونیک
توربینی
Vortex Shedding
Target
سطح متغیر
Venturi
و …

کدام مدل از فلومترها بهتر هستند؟

فلومتری نیست که برای تمامی کاربردها مناسب باشد. بنابراین در هنگام انتخاب فلومتر مناسب شما باید از تکنولوژی اندازه گیری استفاده کنید که نیازهای صنایع را پوشش دهد.
معمولا مدل های مختلف ویژگی های متفاوتی دارند که دانستن مشخصات هر مدل مهم است.

مواردی که در انتخاب فلومتر باید در نظر بگیرید:

برای اندازه گیری مایع یا گاز به کار می رود؟
حداکثر و حداقل جریان چقدر است؟
چه دقتی نیاز است؟
دما و ویسکوزیته مایع چقدر است؟
سیال با متریال به کار رفته در ساخت فلومتر سازگار است؟
حداکثر فشار چند است؟
چه مقدار افت فشار مجاز است؟
آیا فلومتر در محیط خطرناک نصب می شود که ممکن است گازهای منفجره در آن وجود داشته باشد؟
جریان سیال خروجی پیوسته است یا گسسته؟
چه نوع سیگنال خروجی نیاز است؟

 


برچسب‌ها: فلومتر،اندازگیر،دبی سنج،

بازدید:

ضد رسوب

ماده ضد رسوب DM چیست؟

ماده DM جهت جلوگیری از تشکیل رسوب و خوردگی در دستگاه های صنعتی نظیر بویلرها، برج های خنک کننده و دیگ های بخار استفاده می شود. پایه ترکیبی این ماده از فسفات های معدنی بوده که به منظور از بین بردن سختی کل آب بویلر (بعضی از املاح همچون سیلیس، باریم و کربناتها از دستگاه­ های سختی گیر سدیمی عبور می نماید و به علت بالا رفتن غلظت آب در عملیات تبخیر، این سختی در بعضی از بویلرها حتی به بیش از 300PPmخواهد رسید)، حذف اکسیژن محلول در آب و افزایش استحکام فلزی لوله های آتشخوار (این لوله ها به علت تغییرات دما در داخل و خارج لوله ها دائماً در حال انقباض و انبساط می باشند و به مرور زمان تنش خستگی لوله ها از نمودار تنش و کرنش رد شده و دچار مشکلاتی همچون خروج از والس، پارگی و باز شدن شکاف می شوند)، مورد استفاده قرار می گیرد.


برچسب‌ها: ضد رسوب،

بازدید:

[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ]